Noored

Uus õppesuund alates 16 aastastele noortele:
ettevalmistuskursused kunstikõrgkooli astumiseks

Oodatud on nii kunstikooli vilistlased kui ka esmakordselt kunstikooli tulijad! Õppesuund sobib nii algajatele kui ka vilunumatele, pakkudes väljakutseid ja juhendamist vastavalt individuaalsele tasemele ja erialastele huvidele.

Kunstikooli õppeaasta on jagatud kolmeks trimestriks. Kunstikõrgkooli ettevalmistuskursusel on igal trimestril programmis erinev põhiaine (maalimine, kompositsioon, vormiõpetus) ning üks eriala kursus (nt animatsioon, graafika, arhitektuur, moekunst jne). Lisaks toimub aasta läbi iganädalaselt kunstikultuuri loeng (45 min). Terve aasta jooksul on iganädalaselt soovituslik osaleda krokii tunnis, et õppida inimese anatoomiat ja lihvida joonistamisoskust. Sellele lisaks on võimalik osaleda nädalas veel ühes tunnis kunstikooli põhiõppe tunniplaanis vastavalt vabade kohtade olemasolule (valikus on joonistamine, maalimine, vormiõpetus, kaasaegne kunst ja fotograafia).

Tähelepanu, Viljandi Gümnaasiumi õpilased: Viljandi Kunstikoolis õppimist on võimalik arvesse võtta gümnaasiumi õppekavas valikkursusena!

KUNSTIKOOLI ASTUMISE AVALDUS