Digimaali kursus

12.jaan. 2016

www_ylab4nner_780x290_digimaal_1602
Juhendaja: Roven Jõekäär
Alates 1. veebruarist 2016, esmaspäeviti kl 17-18:30, 6×90 minutit.
Hind: 35 EUR, Õpilastele: 10 EUR, Kunstikooli õpilastele tasuta.

Esimene tund

Esmatutvus Photoshopiga. Programmi tööpõhimõtted. Kuidas kasutada tööriistu: pildikihid (layers), pintslite seaded (brush presets) jms, kuidas leida netist ja tõmmata alla erilisi pintsleid (custom brushes), läbipaistvuse (opacity) reguleerimine ja selle kasutamine digimaalimisel, pildi kihid (layerid) ning nende efektide kasutamine, gradient– ning eyedrop-tööriist jne. Esimese digimaali alustamine, visandamisfaas, erinevad lähenemisviisid digimaalile.

Teine tund

Eelmisel tunnil alustatud digimaali edasiarendamine. Juhendaja jälgib tööprotsessi ning jagab soovitusi töö kiiremaks sujumiseks. Tutvumine digimaali-alaste veebilehtede ja veebipõhiste juhistega, mis aitavad õpilasel end iseseisvalt arendada.

Kolmas tund

Jätkub töö digimaali kallal. Täiendavalt antakse infot Photoshopi efektide, filtrite, tekstuuride jms kasutamise kohta. Photoshopile lisaks tutvustatakse alternatiivseid fototöötlus- ja digimaaliprogramme.

Neljas tund

Jätkub töö digimaaliga. Kui see on valmis, saab alustada uut või proovida mõnd teistsugust tehnikat (näiteks suure läbipaistva pintsliga ettemaalimist ning sellele järgnevat detaillide lisamist). Värvide digitaalne segunemine, varjutamine jms. Tutvustatakse olemasolevaid pintslikomplekte, antakse infot, kust leida sobilikke vahendeid erinevate spetsiifiliste lahenduste jaoks (näiteks pilvede või vee tegemiseks).

Viies tund

Jätkub praktiline töö. Antakse täiendavaid soovitusi ja nõuandeid. Juttu tuleb ka tööprotsessi kiirendamisest süstemaatilise layerite nimetamiste, sorteerimise jms. abil.

Kuues tund

Tööde ülevaatus ja tagasiside. Küsimused ja vastused. Nõuanded graafikalaua soetamiseks ja tarkvara valikuks.