Kuidas kunstikool jõuluimet lõi

23.dets. 2017

Tänase Sakala esikülje on loonud Viljandi kunstikooli õpilased, kelle planeeritud on kõik tegevused ettevalmistamisest pildistamiseni. Vaid kujundamise täppistöö jäi Sakala küljendajate teha.

Pilti luues lähtuti Viljandile omase, aga mitte liialt eksponeeritud asukoha esiletõstmisest ning valituks osutus Villu kelder, millest õpilased jõuluhõngulise elutoa kujundasid.

Tihedas detsembrikuises lumesajus saigi keldrist omanäoliste kaunistuste ja lumevaibaga elutuba, kus jõuluvana eesootavaks tegevuseks jõudu kogub, laste kirju loeb ning mõtteid mõlgutab. «Omanäolised» ei ole siin sõnakõlks, vaid näiteks külmkapp on õpilaste endi kätega tehtud. Lahe värk!

Ühesõnaga tõime jõulutunde lossivaremeisse ning loodetavasti levib see Sakala vahendusel kogu Viljandimaale.

Häid pühi!

Sakala tänase esikülje tegid Anna-Liisa Sääsk, Inessa Saarits, Eli Paul, Kendra Kabanen, Liis Paul, Anelle Suviste, Rebecca Villem, Greete Rätsep ja Christin Reiman. Assistent oli Oskar Berggren ja juhendaja Kris Süld.

Artikkel Sakalas: https://sakala.postimees.ee/4353631/kuidas-kunstikool-jouluimet-loi