KUNSTIKOOLI ÕPILASED KOLIVAD VANALINNA

09.apr. 2014

2948766t100h372c Foto: Elmo Riig / Sakala

Viljandi kunstikooli direktor Kristjan Mändmaa on koolile leitud maja Kauba tänaval üle vaadanud ning leiab, et see sobib kunstihuvilistele hästi.

«Võlus ruumide asukoht ning nende hea liigendatus,» ütles Mändmaa. «Üldpind on väiksem kui Männimäel, kuid meile on tähtis teatud arv ruume ja need on seal olemas.»

Praegu Männimäel endises kutsekooli majas asuv kunstikool kolib osaühingule Hetika kuuluvasse majja Kauba tänav 12 hiljemalt 11. augustil.

Hetika oli ainus ettevõte, kes kunstikoolile üüriruumide leidmiseks korraldatud konkursil osales ning linnavalitsuse esmaspäevasel istungil nimetati ta ka võitjaks.

Kesklinnas on rohkem võimalusi

Küsimusele, kas tulevased õpperuumid vajavad ka ümberehitust, vastas Kristjan Mändmaa, et tõenäoliselt on vaja maha võtta seinu, paigaldada tuletõkkeuksi ning ilmselt teha ka teiselt korruselt väljapääsuks mõeldud trepp.

«Peamised nõudmised olid kirjeldatud juba konkursi tingimustes. Pakkujaga on järgmine kohtumine kokku lepitud, et siis ruumid uuesti üle vaadata ning arutada, mida meie vajame ja mida tema mingiks ajaks pakkuda saab.»

Direktor kinnitas, et huvikooli vanalinna toomine on igati hea, sest kiviviske kaugusel on Sakala keskus, linnaraamatukogu, kultuuriakadeemia ja Kondase keskus. «Nüüd saavad õpilased näha kõiki kunstinäitusi, mis Viljandisse tulevad. Samuti on siin lähedal looduskaunid kohad, lossimäed ja vanalinn, kus on lausa lust joonistada ja maalida,» märkis ta.

Ümberehitused kunstikooli jaoks algavad suvel

Viljandi linnavalitsuse haridus- ja kultuuriameti juhataja Tiivi Tiido ütles, et kuna osaühingu Hetika pakkumine vastas kõikidele sätestatud tingimustele, pole ka mingit põhjust konkurssi nurjunuks tunnistada. Üürileping sõlmitakse eeldatavasti aprilli lõpul.

Tiido sõnul saab ruume kohe kasutada, kuid need tuleb siiski kunstikooli tööks kohanda. «On üldehitus- ja elektritöid,» nentis Tiido.

Küsimusele, millal neid töid alustatakse, vastas ameti juhataja, et eeldatav töö aeg on juunis ja juulis, kuid täpsema graafiku üle otsustab kunstikoolile üüriruume pakkunud ettevõte ise.

Osaühingu Hetika tegevjuht Toomas Mädamürk lausus, et Kauba tänav 12 maja ruumid said linnavalitsuse avalikule konkursile esitatud seetõttu, et nende järele küsiti ja need olid parasjagu pakkuda.

«Meil on sobiva suurusega maja ja sobivad tingimused ning enam-vähem vastavad ruumid ka nõuetele, kuigi natukene tuleb ümber ehitada,» tõdes Mädamürk.

Konkursi tingimused näevad ette, et osaühingul tuleb ümberehitused teha oma raha eest. Mädamürk lisas, et ühegi ehitusega ei hakata pihta enne, kui selle kohta on leping sõlmitud. «Leping on veel sõlmimata. Ootan seda.»

Praegu töötab Kauba tänav 12 majas neli ettevõtet ning neil tuleb kolida uutele üüripindadele. Toomas Mädamürk lausus, et tänapäeval üüripinna puudust ei ole ning ettevõtted on end selle mõttega juba harjutanud ja ringi vaatama hakanud. «Paanikat sellest ei tule. Suur osa neist on ka sellised, kus kliendid ei pea kohapeal käima,» lisas ta.

Sten Mahov, reporter

sten.mahov(at)ajaleht.ee