Näitus “Rohukõrrest maailma lõpuni”

16.okt. 2013

Esmaspäeval, 21. oktoobril kell 17:00
avatakse Viljandi Linnagaleriis, Raamatukogu III korrusel näitus
“ROHUKÕRREST MAAILMA LÕPUNI”
Valiku Eesti kaasaegsest kunstist on näituseks seadnud Viljandi Kunstikooli ja Gümnaasiumi õpilased.
Näitus jääb avatuks: 21. okt. – 30. nov. 2013
E-R 10-20, L 9-16
Vaatemänguline eesti kaasaegse kunsti näitus “Rohukõrrest maailma lõpuni” sündis Viljandi kunstikooli ja Viljandi Gümnaasiumi ühise kuraatorikursuse tulemusena. Kursust juhendasid Eve Kiiler ja Monika Mändmaa; enda jaoks kõige põnevamad tööd valisid näitusele kümnete kunstiteoste hulgast 11.-12. klassi õpilased. Tööde läbivaks teemaks on inimese suhe loodusega.
Näha saab töid fotodest installatsioonideni. Autoritest on esindatud Kai Kaljo, Erki Kasemets, Peeter Laurits, Gabriela Liivamägi, Arne Maasik, Raul Meel, Silja Saarepuu ja Villu Plink, Ene-Liis Semper, Jaan Toomik, Kadarik Tüür Arhitektid, Sigrid Viir, Jasper Zoova.
Ligi aasta väldanud kursuse jooksul külastati erinevaid kunstinäitusi nii pea- kui kodulinnas, kirjutati arvustusi ning valmistuti giiditööks. Novembri lõpuni avatuks jäävat näitust saabki vaadata õpilastest giidide juhendamisel, kes pakuvad väljapandud töödele oma tõlgendusi. Koolirühmadele korraldatakse galeriitunde, mis aitavad kaasaegset kunsti paremini mõista. Veel on plaanis kohtumised kunstnike ja kunstiteadlastega. Vaatajamängus osalevate külastajate vahel loositakse välja auhind.
Rohuk6rs_kutse_www_72
Näitusele on oodatud on kõik huvilised, aga eriti kooliklassid koos
õpetajatega. Giidi tellimiseks palume registreeruda Viljandi Kunstikooli
telefonil 53 313 885 või info@viljandikunstikool.ee