Stenbocki maja kaunistab tänavu Viljandi laste ehitud jõulupuu

22.nov. 2016

Detsembri alguses avaneb Viljandi kunstikooli õpilastel võimalus minna uudistama Eesti Vabariigi valitsushoonet Stenbocki maja. Pealinna ei minda siiski pelgalt huvireisile, vaid noori ootab tähtis ülesanne – ehtida valitsushoone jõulupuu.

Viljandi kunstikooli direktori Kadri Kallast-Variku sõnul on koolipere Stenbocki maja kuuse ehtimise uudise kuulmisest saadik õhinas. «Oleme ideid kogunud. Meil on suur stend, kuhu nii õpetajad kui lapsed on lisanud palju kavandeid. Meil on veel paar nädalat aega, et koolis ühte korralikku päkapikutöökoda korraldada. 2. detsembril sõidame väikese päkapikusalgaga Tallinna kuuske ehtima,» rääkis Kallast-Varik. Kolmemeetrine kuusk pannakse Stenbocki maja riigivanemate saali. Direktor avaldas lootust, et kohale sõitnud lastel õnnestub ka mõne selle maja tähtsa töötajaga kohtuda.

Riigikantselei protokollijuht Ülle-Marika Põldma ütles, et Stenbocki maja jõulupuu ehitakse igal aastal isemoodi ning kuna tulemas on laste ja noorte aasta, otsustati seekord teha ettepanek mõ- nele kunstikoolile. «Oleme väga rõõmsad, et esimene kool, kelle poole pöördusime, selle pakkumise kohe vastu võttis,» lisas Põldma.

Viljandi linnapea Ando Kivibergi sõnul on Viljandi kunstikooli kutsumine valitsuse jõulukuuse kaunistusi välja mõtlema ja meisterdama märk sellest, et siin õpivad sedavõrd tublid noored, kes paistavad silma kogu Eestis. «Olen Viljandi kunstikooli ja kogu Viljandi huviharidussüsteemi üle siiralt uhke. Viljandi on tublisti pingutanud, et pakkuda meie lastele ja noortele väga hea üldhariduse kõrval parimat huviharidust. Meie õpetajad ja koolijuhid on teinud visalt suurepärast tööd ning seda märgatakse ka kaugemal,» märkis linnapea.

Artikkel 1 lehes: https://www.viljandi.ee/documents/36926/3264526/Linnaleht_november2016.pdf/e656171f-0f57-46bc-be00-b912a1508601