Suure-Jaani lapsed tegid väljamõeldistest raamatu

17.juuni 2016

Järgmisel nädalal annavad kaks Suure-Jaani kooli üheksanda klassi õpilast välja «Haruldaste olendite taskuraamatu», millest leiab väljamõeldud tegelaste ja kummitavate majade lennukaid kirjeldusi.

Anna-Liisa Sääsk ja Inessa Saarits kirjutasid raamatu kooli loovtööna eelmisel aastal. Pärast selle kaitsmist tekkis kooli direktoril Epp Välbal mõte anda raamat välja kooli kinkeraamatuna. Nii sai kujundatud raamatust ka autorite lõputöö Viljandi kunstikoolis.

Raamat kirjeldab 12 väljamõeldud olendit ning annab selgituse nii kummitavate majade, sõnatuks tegevate olukordade kui ka majasoppides pesitsevate ootamatute elanike kohta.

«Kui arvate, et teie pööningutes ja keldrites puuduvad elanikud, siis meie selles nii kindlad ei ole. Olete midagi kuulnud Gelborgenist? Ütleme nii, et muretsemiseks pole üldse põhjust. Kui raamatut lugedes teada saate, kellega tegemist, siis pigem tahate temaga esimesel võimalusel tutvust teha,» kirjutavad autorid oma teose kohta.

Artikkel Sakalas: http://sakala.postimees.ee/3733947/suure-jaani-lapsed-tegid-valjamoeldistest-raamatu