Vaksali tänavale tekkis imeline galerii

16.mai 2015

imeline galerii

Vaksali tänavale tekkis imeline galerii

«Kallid joonistajad, kui ma vaid saaksin, kallistaksin teid kõiki korraga, aga ma pean lõpetama, enne kui nutma hakkan,» lausus Hansa Candle’i mehemürakast projektijuht Harri Juhani Aaltonen suurel seinajoonistuspäeval osalenutele tänukõnet lõpetades ning kutsus kõiki jäätist sööma.

Seda, et tulemus on muljet avaldav, kinnitasid kõik Vaksali tänava äärde parki joonistama tulnud või valminud teoseid imetlema kogunenud inimesed.

«Siin on koos väga andekad joonistajad,» kinnitas ettevõtmise üks ideeautor Richard Denny, kelle enda taiesed katsid betoonmüüri Vabriku tänava poolse külje. Austraaliast tulnud Briti juurtega kunstnikuga veel veidi kohendatavas galeriis jalutades viipas mees üha uute joonistuste poole, nimetades neid kõiki lemmikuteks.

Oli päris selge, et kogenud maalija ei suutnud parimat valida. «Tõesti, väga raske on kedagi kindlat esile tõsta. Suurepäraseid töid on palju,» tõdes mees pärast lühikest pinnimist.

Oligi raske valida, ent nagu ütles Harri Juhani Aaltonen, polegi see mingi spordivõistlus, ehkki auhinnad on osalejatele olemas küll.

Viljandi kunstikooli direktor Kristjan Mändmaa selgitas, et võidutöö valivad osalejad ise ehk teisisõnu selgub lemmiktöö demokraatlikult hääletades. «Hääletuse tulemuse teeme teatavaks kell 17,» kinnitas üks korraldajatest.

Viljandist pärit joonistaja, kes tutvustas end ahvi autori Ivarina, ütles, et sellisel ettevõtmisel polegi võimalik parimat leida. «Spordimeestel on ju samamoodi, ühele meeldib üks, teine hoiab pöialt teisele sportlasele,» tegi Ivari reporterile asja selgemaks.

Ahvi autori Ivari enda maal vajas veel veidi nokitsemist, ent korraldajaid ja vahvat ideed kiitis temagi. «See piirkond on saanud tublisti värvi juurde, väga ilus on.»

Hansa Candle’i projektijuht ja joonistuspäeva peakorraldaja Harri Juhani Aaltonen oli tulemuse üle ülimalt õnnelik. «Fantastika, ausalt, ma poleks uskunud sedavõrd ägedat tulemust,» hindas mees ning kutsus kõiki linlasi seda värvikirevust kaema.

Toimetas:

Madis Luik, reporter

sakala@ajaleht.ee

FOTOGALERII: http://www.sakala.ajaleht.ee/galerii/53805/vaksali-tanavale-tekkis-imeline-galerii/4070665

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?t=16&v=fhSw7a0iNCg