Viljandi kunstikooli asus juhtima Laineli Parrest

20.apr. 2020

Viljandi kunstikooli direktorina tööd alustav Laineli Parrest leiab, et eriolukorra ajal on huviharidusasutustel võimalik särada.
FOTO: Marko Saarm

Möödunud esmaspäeval alustas Viljandi kunstikooli direktorina tööd kooli senine õpetaja ja Linnagalerii kuraator Laineli Parrest, kes asus sellesse ametisse ajutiselt eemal viibiva koolijuhi Kadri Kallasti asemel.

Kunstikooliga juba seitse aastat seotud olnud Laineli Parrest sõnas, et varem tegutses ta õpetajana põhitöö kõrvalt, kuid direktor on ta täiskohaga ning see tähendab, et Linnagalerii kuraatori ja kunstikooli õpetaja ametikohale tulevad uued inimesed.

Juba nädalapäevad ametis olnud Parrest rääkis Sakalale, et kunstikoolil läheb eriolukorra ajal ilusti ning käib kaugõpe nagu igal pool mujal. Iga nädal saavad õpilased ülesande, millele on võimalik läheneda loominguliselt. Parresti sõnul tuleb pärast vaheaega protsessis väike muudatus: õpilased saavad valida ülesannete seast oma lemmiku ning selle teostada.

Ta rääkis, et oli korraldanud õpetajate, õpilaste ja lapsevanemate seas küsitluse kunstikooli tähtsuse ja koduõppe kohta ning vastustest selgus, et kunstikooli peetakse väga vajalikuks. “Vanemad kirjutavad, et on ülioluline, et laps saaks korraks loominguga tegeleda,” lausus Parrest.

Kunstikooli õpilastel on võimalik kodustele ülesannetele läheneda loominguliselt ja seetõttu pole uue direktori sõnul vahenditega muret olnud, ehkki kui vaja, siis need soovijale leitakse.

“Kes saab joonistada, kes voolida, kes meisterdada, kes lõigata ja kleepida. On ka palju nutikust vajavaid ülesandeid,” ütles Laineli Parrest ja tõi näiteks ülesande, kus õpilastel tuli kunstiliselt kujundada pere söögilaud. “See on puhas kunsti- ja loominguülesanne. Praegu on tore anda selliseid teistmoodi asjale vaatavaid ülesandeid.”

Parresti sõnul on just praegu huvikoolidel suur võimalus särada ja näidata enda vajalikkust. “Isegi minister Mailis Reps rõhutas oma kõnes, et pandeemia ajal on tema jõudnud info, et lapsed tunnevad puudust loomingulistest ülesannetest ja eneseväljendusest. Siit saab kohe järeldada, et see, mis me teeme, on ülioluline,” ütles ta.

Viljandi abilinnapea Janika Gedvil sõnas linna pressiteate vahendusel, et Laineli Parrest on tema jaoks juba kolmas kunstikooli direktor. “Iga eelmine on andnud märgatava panuse kooli arendamisse. Nüüd on Laineli kord ja ma usun, et ta teeb Viljandi kunstikoolist kunstikoolide lipulaeva üle-eestilises mõttes, sest parimad eeldused selleks on juba loodud,” rääkis Gedvil.

Kunstikooli juhtimisest mõneks ajaks taanduva Kadri Kallasti sõnul ei takistanud riigis kehtiv eriolukord ameti üleandmist. Ta ütles, et kuigi teatepult tuli üle anda veidral ajal ja õnnetult tühjas koolimajas, näeb ta selles omamoodi suurt potentsiaali. “Sel sügisel tuleb koostada kooli uus arengukava ja panna paika lähema ja kaugema tuleviku plaane. Praegune katkestus tavapärases tegutsemises ja uusi lahendusi otsima sundiv olukord on vahest just ideaalne lähtekoht pisemate ja suuremate ümberkorralduste kavandamiseks, ühiste eesmärkide sõnastamiseks ning nende poole liikumiseks sobivate strateegiate leiutamiseks,” rääkis Kallast.

Reporter: Tarvo Madsen

Artikkel Sakalas: https://sakala.postimees.ee/6954204/viljandi-kunstikooli-asus-juhtima-laineli-parrest