KUNSTIKOOLILE TULI LOODETUST VÄHEM KOSILASI

02.apr. 2014


Viljandi kunstikoolile pakkus üüriruume vaid osaühing Hetika, kellele kuulub maja aadressiga Kauba tänav 12.

Viljandi kunstikoolile pakkus üüriruume vaid osaühing Hetika, kellele kuulub maja aadressiga Kauba tänav 12.         Foto: Elmo Riig / Sakala

 

Kui Viljandi kunstikooli üüriruumide leidmise päringu peale tuli kuus vastust, siis eile lõppenud ametlikule konkursile laekus vaid üks pakkumine.

Selle tegi osaühing Hetika, andes teada, et võib üürile anda Kauba tänav 12 maja ruumid. Nende suurus on 356 ruutmeetrit ja üüri küsitakse 1990 eurot kuus.

Pakkumisi oleks võinud olla rohkem

Konkursikomisjoni sõnutsi vastasid pakutava pinna tingimused esialgsetele nõutele: see asub kesklinnas, üürimakse kuus koos käibemaksuga jääb 2000 euro piiresse ning renditava pinna suurus jääb 330 ja 430 ruutmeetri vahele.

Viljandi abilinnapea Ardo Agasild ei varjanud, et on konkursi tulemustes pettunud. Ta lausus, et oli lootnud suuremat osavõttu.

«Algsele päringule saabus neli õigeaegset ning kaks hilinenud teadaandmist. Eeldasime, et need neli tulevad pakkuma, aga nii ei läinud. Nendest oleks sobiliku saanud valida küll,» rääkis Agasild.

Hetika oli üks nendest, kes veebruaris ruumide leidmiseks korraldatud päringule reageeris. Ettevõtte tegevjuht Toomas Mädamürk ei soovinud eile üüriruumide teemat kommenteerida, sest linnavalitsus ei olnud talle veel ametlikku teadet saatnud.

«Räägime kõikidest asjadest, aga järjekorras,» ütles Mädamürk. «Minu jaoks ei ole konkurss läbi, sest on võimalik esitada lisaküsimusi ning kindel ei ole ka see, et ma kvalifitseerun.»

Küsimusele, mis edasi hakkab saama, vastas Ardo Agasild, et esmalt tutvutakse materjalidega ning vaadatakse, kas kõik konkursi tingimused on täidetud. Hinnatakse ka seda, kas üüriruumid on kunstikoolile sobilikud.

Komisjon asub hindama tingimuste täitmist

Ardo Agasilla sõnul asub konkursi komisjon sel nädalal tingimuste üle aru pidama.

See, kas pakkumise nurjumise korral kuulutatakse välja uus konkurss, on Agasilla sõnutsi linnavalitsuse otsustada. «Komisjon teeb ettepaneku ning linnavalitsus otsustab, kas korraldada uus konkurss või siis jääb kool samale pinnale, kus on,» selgitas Agasild.

Praegu asub Viljandi kunstikool Männimäel endises kutsekooli majas. Linn soovib hoonet müüa ning seepärast peab kunstikool sealt välja kolima ning uut õppeaastat kusagil mujal alustama.

Sten Mahov, reporter

sten.mahov(at)ajaleht.ee