Linn lõi firmaga kunstikooli ruumide üürimiseks käed

26.märts 2015

 

Posti tänav 11 majal on olnud kirev ajalugu: see ehitati klubihooneks, siis oli seal õmblustööstus ning peagi leiab majas koha kunstikool.

Läinud nädalal sõlmisid Viljandi linnavalitsus ning praegu Männimäel asuvale kunstikoolile uusi ruume pakkuv osaühing Vexoren rendilepingu, mis toob haridusasutuse järgmisel õppeaastal ihaldatud kesklinna.

Viljandi abilinnapea Ardo Agasilla sõnutsi alustati lepingu sõlmimise järel ka projekteerimist, et Posti tänav 11 maja ruumid kunstikooli tarbeks ümber ehitada.

«Loodame, et aprilli algul valmib projekt ja saame kooskõlastused päästeametilt,» lausus Agasild.

Rendilepingu kohaselt hakkab kunstikool uuest õppeaastast tegutsema ligikaudu 600 ruutmeetril ning linnal tuleb ruumide eest tasuda renti 2000 eurot kuus. Rendileping on sõlmitud viieks aastaks.

Viljandi kunstikooli direktor Kristjan Mändmaa on Sakalale varem öelnud, et Posti tänav on suurepärane koht, sest lähedal asuvad muusika- ja huvikool ning kultuuriakadeemia.

Maja on kultuurimälestiste riiklikus registris kirjas kui Viljandi hilisklassitsistliku puitarhitektuuri silmapaistev näide. 1843. aastal valminud hoones tegutses viimase ajani õmblustööstus.

Suuri ehitustöid ei tule

Kunstikooli direktori Kristjan Mändmaa sõnul on hoone keldris ruumi keraamikaklassi ja garderoobi jaoks, teisele korrusele mahuksid õpetajate tuba ja abiruumid. Õppetööd hakatakse tegema esimesel korrusel, mille suur avatud pind tuleb vaheseintega klassideks jagada.

Koolile sobivate õpperuumide ehituskulud jäävad osaühingu Vexoren kanda. Ettevõtte juht Kaivo Mänd lausus, et ta ei oska investeeringusumma suurust öelda, kuid suuri töid ette ei võeta. «Seinte värvimine, pahteldamine ja uus valgustussüsteem,» loetles ta seda, mida teha tuleb.

Esimesele korrusele paigaldatakse klasside liigendamiseks kerged vaheseinad, mida hiljem on lihtne ära võtta. Küsimusele, kas rendilepingu pikkust ja üürisumma suurust arvestades tasub remont ettevõttele ära, vastas Vexoreni juht, et arvatavasti küll.

Mäletatavasti luhtus eelmine katse leida kunstikoolile ruume just seetõttu, et osaühingule Hetika vanalinnas Kauba tänav 12 kuuluva maja õppehooneks ümberehitamine oleks läinud rendilepingu pikkust ja üürisummat arvestades osaühingule liiga kulukaks.

Sõlmitud lepingud peavad

Viljandi abilinnapea Ardo Agasild andis mõista, et seekord seda ei juhtu, sest lepingu sõlmimisel läinud nädala algul tasus osaühing Vexoren ka tagatisraha. «Eelmine kord taganeti enne lepingu sõlmimist,» märkis linnajuht.

Kui projekt on valmis ning linnavalitsuselt on kooskõlastus saadud, võib hakata otsima ruumide remontijat ning tööd alustada.

Mänd selgitas, et suusõnalised kokkulepped on ehitajatega sõlmitud, kuid tööde alguse tärminit öelda ei saa, sest miski pole veel kindel.

Posti tänav 11 asuvad ruumid peab Vexoren rendilepingu järgi kunstikoolile üle andma 10.–14. augustini.

Sten Mahov, reporter sten.mahov(at)ajaleht.ee

Artikkel 25.03.2015 Sakalast