Linnajuhid loodavad, et konkurss jätab kunstikooli vanasse majja
25.veebr. 2020
Marko Suurmägi
peatoimetaja asetäitja
Linnajuhid asusid Viljandi kunstikoolile uut maja otsima ja loodavad, et õppeasutus kolima ei pea.
Osaühing Vexoren andis Viljandi linnajuhtidele teada, et soovib mõnesaja euro võrra tõsta igakuist rendihinda kunstikooli kasutuses oleva Posti tänava maja eest. Hinnatõusu tõttu uusi ruume otsima asunud linnavalitsus loodab, et kool jätkab edaspidi samas majas.
«Tegelikult on see suures osas juriidiline küsimus,» tunnistas linnavalitsuse kinnisvara haldusameti juht Andres Mägi. «Ruumid sobivad meile väga hästi, aga konkursita ei saa me lepingut uutel tingimustel pikendada.»
Et prognoosi kohaselt tuleb linnal nelja aasta pikkuse rendilepingu eest maksta üle 100 000 euro, nõuab see riigihanke konkurssi ning võimaluse avamist ka kõigile teistele pakkujatele.
Praegu maksab linn kunstikooli ruumide eest osaühingule Vexoren iga kuu ligi 2000 eurot. Seda, kui palju ettevõtja raha lisaks küsib, Mägi ei öelnud. Sakala andmetel on hinnatõus sadades eurodes.
2015. aasta suvest Posti tänav 11 majas tegutseval kunstikoolil on seal kasutada ligi 600 ruutmeetrit. Kogu hoones on ruumi kaks korda rohkem. Maja on koolile väga sobilikus kohas ning sobilike ruumidega. Viljandi abilinnapea Janika Gedvili sõnul on see suurepärane maja ning ta loodab, et rendikonkursi järel saab kool sealsamas jätkata.
Rendikonkursi tingimuste kohaselt saab kunstikoolile ruume pakkuda vaid see omanik, kel on 450–550 ruutmeetri suurune pind vanalinna ja kesklinna piirkonnas. Kaardile on märgitud ala Uku keskusest Kondase keskuseni ning Kesklinna koolist Lennukitehaseni.
Renti pole linn nõus maksma üle 2400 euro kuus.
Linn peab korras ruumid kätte saama ajavahemikul 15.–30. juunini ning üürileping tuleb sõlmida neljaks aastaks. Pakkumisi ootab linnavalitsus 18. märtsiks.
Vexoren on praegust kunstikooli kasutuses olevat hoonet õppetööks kohandanud. Majja on viidud keskküte ning ruume on koolile sobivaks liigendatud.
Posti tänav 11 maja on kultuurimälestiste riiklikus registris kirjas kui Viljandi hilisklassitsistliku puitarhitektuuri silmapaistvamaid näiteid. See on ehitatud aastatel 1842 ja 1843 klubihooneks ning läinud sajandi neljakümnendatest aastatest viimase ajani tegutses seal õmblustööstus.
Enne kesklinna kolimist asus kunstikool Männimäel kunagises kutsekooli hoones, kuid need ruumid olid koolile sobimatud.
Artikkel Sakalas: https://sakala.postimees.ee/6905962/linnajuhid-loodavad-et-konkurss-jatab-kunstikooli-vanasse-majja