Õppimine

Algklassid: 1-2 tundi 1-2 korda nädalas.
Põhikool: 3-4 tundi 2 korda nädalas.
Noored: 3-4 tundi 1-2 korda nädalas.
Valikõpe: Õpilane saab valida ühe üksiku aine põhiõppe tunniplaanist.

Kunstiring lasteaias: 1 tund 1 kord nädalas
Beebi & emme-issi kunstikool: 1 tund 1 kord nädalas
Kunstiring Kesklinna koolis: 2 tundi 1 kord nädalas
Kunsti- ja keraamikaring Paalalinna koolis: 2 tundi 1 korda nädalas
Keraamikaring : 2 tundi 1 kord nädalas (valida saab 2 erineva päeva vahel)

Õppeained

Kõige rohkem õpilasi käib meie põhiõppes, kus rühmad koostatakse vastavalt vanusele ja tasemele.

Tavaliselt arvatakse, et kunsti õpitakse selleks, et saada kunstnikuks. Kuid see on tänapäeval vaid üks võimalustest. Väga paljud hinnatud tulevikuerialad nõuavad teadmisi kunstist. Kas soovid tegeleda arhitektuuri, ruumikujunduse, disaini, veebiarenduse või arvutimängude loomisega – alustada tuleb algusest ja seda saabki teha Viljandi Kunstikoolis. Siin saad õppida joonistamist, kompositsiooni, värvusõpetust jpm. Meie põhiõpe annab sulle edaspidiseks tugeva aluse.

PÕHIÕPPE AINED:

JOONISTAMINE
Joonistamine on kunstiõpetuse tähtsaim aine, teiste loometegevuste vundament. Joonistades omandab Su käsi kindluse kujutada täpselt seda, mida ise tahad ja kuidas tahad. Kunstikoolis õpime tundma joonistamise põhialuseid ning jõuame tasapisi ka keerulisemate ülesanneteni, nagu inimfiguur ja portree.
joonistamine9 joonistamine8 joonistamine7 joonistamine5 joonistamine11 joonistamine2 joonistamine1

 

MAALIMINE
Maalimine annab võimaluse väljendada end läbi värvide ning arendab oskust näha, mõista ja kasutada värve igapäevaelus. Õpitakse tundma erinevaid tehnikaid – guashi, akrüüli, akvarelli ja õlimaali. Maalitunnid toimuvad nii toas kui õues.
maal1 maal2 maal3 maal4 maal5 maal6 maal7

 

KOMPOSITSIOON
Kompositsioonitund õpetab asju, värve, pindu jne. kokku seadma nii, et tekiks terviklik nauditav tulemus. Kompositsioonioskust läheb vaja igal inimesel oma ümbruse korrastamiseks ja kaunistamiseks.
kompositsioon1 kompositsioon2 kompositsioon3 kompositsioon5 kompositsioon6 kompositsioon7 kompositsioon8

 

VORMIÕPETUS
Vormiõpetuses saab voolida, voltida, ehitada ja luua põnevaid ruumilisi objekte. On mõnus tunne, kui käte all valmib päris oma tehtud tass või savikuju, kui traat muutub tantsivaks linnuks või paberilehest saab ulmeline kõgrhoone.
vormiopetus1 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA vormiopetus6 vormiopetus7 vormiopetus9

 

KUNSTILUGU
Kunstiloos uurime, mida on teinud ja mõelnud kunstnikud ürgajast tänapäevani ning kuidas kunstist aru saada ja sellest rääkida. Uurime lähemalt ka kaasaegset kunsti, mis paljudele tundub eriti imelik ja salapärane.
kunstilugu1 kunstilugu2 kunstilugu3 kunstilugu4 kunstilugu5 kunstilugu6 kunstilugu7