Piirangud huviharidusele 22.02-07.03

22.veebr. 2021

Haridus- ja Teadusministeeriumi infokiri
22. veebruarist huviharidusele ja -tegevusele, noorsootööle ja täiendõppele rakendatavatest piirangutest ning piirangutest üldhariduskoolidele alates 1. märtsist.

Veedame koolivaheaja ohutult

Üldhariduskoolides ja huvikoolides algab koolivaheaeg, mis on vajalik puhkepaus kõigile õpilastele, õpetajatele ja lapsevanematele. Kestvas COVID-19 pandeemia olukorras on ülioluline pöörata ka vaheajategevustes tähelepanu viiruse ennetamisele ja ohutult puhkamisele.

See tähendab, et ka puhates tuleb vältida gruppides kogunemisi, tegutseda hajutatult ja võimalusel õues, hoida distantsi ja kanda avalikes kohtades maski.

 

Huvitegevusele ja -haridusele, noorsootööle, täienduskoolitusele ja -õppele 22. veebruarist kehtivad piirangud

Huvihariduse ja -tegevuse, noorsootöö, treenimise ning täienduskoolituse ja -õppe puhul kehtivad alates 22. veebruarist vähemalt kaheks nädalaks täiendavad piirangud.

Siseruumides on keelatud rühmaviisilised tegevused.

  • Tegevusi võib viia läbi üksnes üksi või kahekaupa (koos juhendaja või kaaslasega).
  • Teiste isikutega tuleb tagada vähemalt kahemeetrine vahemaa.
  • Tuleb kanda maski ning tagada desinfitseerimisnõuete täitmine. Maski ei pea kandma alla 12-aastased lapsed või inimesed, kellel maski kandmine ei ole tervislikel põhjustel või tegevuse iseloomu tõttu või muid olulisi põhjuseid arvestades võimalik.

Näiteks tähendab see, et teha võib kontaktkoolitusi, kus osaleb üks koolitaja ja õppija. Individuaalspordi mõiste alla minevatel aladel, näiteks tennises, on lubatud ka paarismängud.

Kui ruum on piisavalt suur, võib ühes ruumis olla vähemalt kahemeetriste vahedega kas eraldi või paarides ka rohkem inimesi, ent tuleb tagada, et ruumi täituvus ei oleks üle 50% ja ruumis ei oleks üle 200 inimese. Varasemates korraldustes suures ruumis läbiviidavate individuaaltegevuste puhul inimeste arvu ülempiir puudus.

Kui huviringis või trennis osalevad ainult ühe igapäevaselt koos viibiva lasteaiarühma või kontaktõppel oleva klassi lapsed, võivad tegevused toimuda ka grupiviisiliselt. Sel juhul tuleb tagada, et ühes grupis oleksid ainult ühe rühma või klassi õpilased, kes ei puutu kokku teiste rühmadega.

Samuti on lubatud kontaktõppel olevate õppijate õppekavajärgsed grupiviisilised tegevused – näiteks ühe 3. klassi ujumistund.

Välitingimustes võib jätkata tegevust seniste reeglite järgi, lisandub maksimaalne koos tegutsevate gruppide piirarv.

  • Lubatud on tegevus kuni 50 osalejaga gruppides, sealhulgas treenerid või juhendajad.
  • Tagatud peab olema, et ei puututa kokku teiste rühmadega ja järgitakse desinfitseerimisnõudeid.
  • Juhul, kui grupid omavahel kokku ei puutu, võib samas tegevuses osaleda kuni 250 inimest ehk viis 50 inimesest koosnevat rühma.

Üldharidusele kehtivad 1. märtsist uued piirangud

Piiranguid ei kohaldata neis üldhariduskoolides, kus enamik õpilasi on tõhustatud või eritoel ja hariduslike erivajadustega õppijatele.

Samuti ei puuduta uued piirangud lasteaedade, kutseõppeasutuste ega kõrgkoolide tegevust.
Neis tuleb endiselt silmas pidada ettevaatusabinõusid võimalikult ohutuks tegutsemiseks.

1.–7. märtsini võivad üldhariduskoolide õppehoonetes viibida ainult 1.–4. klasside õpilased.

Teiste klasside õppijad võivad koolis viibida ainult juhul, kui nad:

  • vajavad hariduslikke tugiteenuseid;
  • vajavad õpetaja hinnangul õpitulemuste saavutamiseks konsultatsioone;
  • sooritavad praktilist õpet, eksameid või teste või osalevad olümpiaadidel.

Õpperuumides tuleb kõiki tegevusi läbi viies tagada hajutatus. Väljaspool õpperuumi võivad koos viibida ja liikuda kuni kaks inimest, hoides teistega vähemalt kahemeetrist vahemaad, välja arvatud juhul, kui nimetatud tingimusi ei ole mõistlikult võimalik tagada.

Praktilist õpet, eksameid, teste ja olümpiaade korraldades tuleb samuti silmas pidada hajutamise ja kontaktide vähendamise vajadust. See tähendab näiteks ka, et ei tohiks korraldada olümpiaade selliselt, et ühte ruumi tulevad kokku osalejad mitmest koolist või maakonnast.

 

Lisainfo:

  • Hariduselu puudutavatele küsimustele vastavad Haridus- ja teadusministeeriumi infotelefonid 5690 0353 ja 5690 0340 ning e-post info@hm.ee.
  • Ministeeriumi ning Haridus- ja Noorteameti veebiseminarid, live-koolitunnid jm leiate Haridus- ja Noorteameti Youtube’i kanalilt.