Viljandi õpilased ehtisid Stenbocki jõulupuu majadega

02.dets. 2016

ERR uudise link: http://menu.err.ee/v/uudised/elu/38e956e2-5e3f-4ac1-b39b-7a69a3eaa14a/viljandi-opilased-ehtisid-stenbocki-joulupuu-majadega

Tänavu kaunistab Stenbocki maja Viljandi kunstikooli õpilaste ehitud jõulupuu. Õpilased käisid reedel ise ka kuuske ehtimas ja peaministriga kohtumas.

Et Eesti riigi ühe tähtsama jõulukuuse rüü tõepoolest ka kena välja näeks, oli õpilastel vaja head ideed. Keegi käiski välja mõtte, et Stenbocki kuusk tuleb kaunistada Viljandi majadega, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

“Mingil määral oleme ka lähtunud Viljandi majadest, aga selge on see, et mõte areneb omasoodu. Lõpuks on need lihtsalt väga erinevad ja väga toredad majad,” selgitas Viljandi kunstikooli õpetaja Reet Talimaa.

“Paberist tuli pool ära lõigata ja siis pidi kuidagi ära voltima, siis pidi peale joonistama ukse ja aknad, siis kokku panema ja ongi maja valmis,” kirjeldas kunstikooli õpilane Ethel Mikk.

“Jaani kiriku juures ühte maja olen mitu korda näinud ja seda üritasin järgi teha. Päris meeles ei olnud, aga ma tegin nii nagu meeles oli,” ütles õpilane Robin Aasa.

Viljandi laste tubli töö tasus end ära reede õhtul, mil Stenbocki maja jõulupuule hakati isetehtud majaehteid külge panema. Puu oli niivõrd suur, et tipu kaunistamiseks tuli lausa redeli otsas turnida.

Toimetas
Merili Nael