Johann Köler 190

18.veebr. 2016

Johann Köleri Fond, Johann Köleri Muuseumi Ühing, Viljandi Muuseum, Viljandi Kunstikool, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Suure-Jaani vallavalitsus, Vastemõisa rahvamaja, Eesti Kunstimuuseum ja Eesti Kontsert kutsuvad teid tähistama esimese eesti soost akadeemilise kunstiharidusega maalikunstniku JOHAN KÖLERI 190. sünniaastapäeva järgmiste sündmustega:

„Johann Köler 190“ näitus Viljandi muuseumis

Alates 1. märtsist on Viljandi Muuseumis avatud näitus „Johann Köler 190“, mis on pühendatud Viljandimaa päritolu kuulsa maalikunstniku 190. sünniaastapäevale. Näitusel on eksponeeritud kolm Köleri originaalmaali muuseumi maalikogust. Näitus on kujundatud 19. sajandi keskpaiga maalikunstniku ateljeest inspireerituna ja näituse külastaja saab ennast korraks tagasi mõelda ja põigata kunstniku kaasaega. Näituse kuraator on Liis Jürken, kujundaja Krista Tool, näituse teksti koostas Tiiu Männiste. Huvilistel on võimalik kokkuleppel osa võtta muuseumitunnist, mis tutvustab kunstniku elu ja loomingut.

SISSEPÄÄS Üksikpileti hind: 2€, Sooduspilet: õpilane 1€, perepilet 4€. Muuseumitunni pilet: 2€/õpilane

KUS Viljandi Muuseum, Johan Laidoneri plats 10, Viljandi. Muuseum avatud on T-L 10-17

7. märtsil on Viljandi Muuseum erandkorras lahti 12-18

8. märtsil on Viljandi Muuseum erandkorras lahti 10-18

MILLAL 1.03-30.04.2016

LISAINFO http://www.muuseum.viljandimaa.ee/. Muuseumitunni kokkulepped: liis.jyrken@muuseum.viljandimaa.ee

Näituse avamine 1. märtsil kell 15.00

Konverents „ Maalikunstnik Johann Köleri loomingu juured ja side tänase eesti kunstieluga“

7. märtsil 2016 toimub Viljandis, Sakala Keskuses maalikunstniku Johann Köleri 190. sünniaastapäevale pühendatud konverents „Maalikunstnik Johann Köleri (1826–1899) loomingu juured ja side tänase eesti kunstieluga“. Kunstiteadlased ja kultuuriloolased kirjeldavad konverentsil Johann Köleri loometeed mõjutanud tegureid: 19.sajandi ühiskondlikke arenguid ja Peterburi ning Euroopa kultuurikeskkonda. Lisaks arutletakse konverentsil kunstniku loomingupärandi ja tänase eesti kunstielu seoste üle. Iga teema lõpus toimuvad arutelud.

Konverentsi ajakava

Konverentsi peakorraldaja:

Tiiu Männiste MA (kunstiteadus) tiiu@kultuur.edu.ee 5203998

SISSEPÄÄS tasuta

KUS Sakala keskus Tallinna 5 Viljandi

MILLAL 7.03 kell 10-17

LISAINFO Tiiu Männiste, tiiu@kultuur.edu.ee tel 5203998

Kontsert Suure-Jaanis Kondase majas

Elina Netšajeva (sopran), Ksenia Kutšukova (sopran) ja Johan Randvere (klaver). Kavas A. Kapp, Päts, Saar, Glinka, Rimski-Korsakov, Tšaikovski.

SISSEPÄÄS Pilet 5€/eelmüügist 4€

KUS Kondase maja. Ilmatari 9, Suure-Jaani

MILLAL 7.03 kell 19

LISAINFO Anneli Kundla, kul.suure-jaani@suure-jaani.ee tel 53321335

Pidulik kultuurireis Johann Köleri kodukanti

Bussireis viib Köleri sünnikohta Kõõbrale, kus toimub kunstniku sünnikoha „nurgakivi“ õnnistamine. Lubjassaares. „Nurgakivi“ on valminud kunstnik Aate-Heli Õuna poolt Johann Köleri Fondi eestvõttel. Kunstniku lapsepõlvekodus toimub kell 11 õuesõppetund, mida viivad läbi Viljandi kultuuriakadeemia loovpedagoogika tudengid Katrin Nielseni juhendamisel. Pärast Linda Köhleri vastuvõttu vanavanaonu juubeli tähistamiseks tordi ja kohviga sõidetakse Vastemõisa rahvamajja Köleri päeva tähistamisele. Kell 17.30 sõidetakse edasi ning süüdatakse Köleri haual Suure-Jaani kalmistul küünlad ja külastatakse näitust Suure-Jaani külalistemajas.

Sündmusest osavõtt 12€

KUS Reisile palume registreerida Viljandi Linnaraamatukogu infolauas kuni 29.02. Kogunemine reisile kell 9.45 Köleri kuju juures Viljandi raekoja ees, Johann Köleri pargis. Buss alustab sõitu tagasi Viljandisse kell 18.30.

MILLAL 8.03.2016

LISAINFO Aate-Heli Õun, Johann Köleri Fondi juhatuse liige, tel 5515932

Johann Köleri 190. sünniaastapäeva tähistamine Vastemõisa rahvamajas

Vastemõisa rahvamaja korraldab Johann Köleri sünnipäevapeo, kuhu on kutsutud kõik huvilised. Päeva mahub nii kultuurilooline ülevaade maalikunstniku elust ja loomingust Sant-Peterburgis kui ka Erika Tetsmani lavastatud näitemäng „Koloriite Köleri elust“. Sünnipäevapeol on töötoad, näitused, slaidiprogramm Johann Köleri maalidest, filmid Johann Köleri ainetel, Köleri ateljee, kohvik “Köleri juures”, toimub õpilaste joonistusvõistluse ja uurimistööde konkursi parimate autasustamine. Päev lõpeb sünnipäevasimmaniga Ain ja Ainar Arula lõõtspillilugude ja laulude saatel.

SISSEPÄÄS tasuta

KUS Vastemõisa Rahvamaja, Vastemõisa küla, Suure-Jaani vald