Viljandi Kunstikool kogub analoogfotograafia inventari

18.märts 2020

Kunstikool soovib edendada fotograafiaõpet analoogfotograafia suuna arendamise teel. Enne kui asume soetama uusi kaameraid ja pimiku inventari, palume linnarahval oma pööningule tolmu koguma jäänud ja kasutuseta seisvad tarvikud üle vaadata ning anda meile teada, kui leidub töökorras vahendeid, mida soovitakse koolile annetada. Oodatud on:
* Analoogfotokaamerad
* 35mm filmid
* Paberid
* Fotosuurendi (nt Krokus Color 4)
* Aegrelee
* Kadreerimisraam
* Pimikuvalgusti (roheline või punane)
* Ilmutusvannid
* Veesoojendi
* Paberinäpitsad
* Paberilõikur
* Fotorull
* Fotokuivati
* Filmiilmutustank 35mm filmile
* Filmikuivatuslõksud

Palume annetusvõimalusest meid teavitada 1. aprilliks kunstikooli e-postkasti info@viljandikunstikool.ee kaudu, saates meile annetusvalmis esemete kirjelduse ja võimalusel ka foto.
Kui oleme kaardistanud, missugust inventari on meil võimalik taaskasutada ja koguda annetustena, siis saame ülevaate, mida on tarvis juurde osta. Uute töövahendite soetamise võimaldamiseks on kavas esitada taotlus Eesti Noorsootöö Keskuse korraldatavale Varaaida projektikonkursile. Vältimaks olukorda, kus inimeste töökorras vara satub koduselt pööningult tolmu koguma kunstikooli pööningule, oleme otsustanud lahketelt inimestelt annetusi vastu võtta ainult sellisel juhul, kui saame ka vajaliku projektitoetuse, mis võimaldab analoogfotograafia suunal õppetöö sügisel käivitada.