Viljandi Kunstikooli lõpetasid rabarberilehtede lehvides kuus andekat noort!

11.juuni 2020

Kolmapäeval, 10.06. toimunud lõputööde kaitsmisel esitleti omanäolisi teoseid.

Fantastikahuvilise  Jürnas Arthur Remmelkoore lõputööks oli maaliseeria isekirjutatud inglisekeelse ulmeraamatu illustratsioonidest. Maale ilmestasid autori loodud ruunikirja-moelises alfabeedis tekstid.

Illustratsiooni teemal kaitses oma viit joonistust ka  Annabel Kukk, kelle filigraanne tehnika, imepeen detailitäpsus ja looduse tunnetus meeldis ka retsensent Paavo Matsinile.

Salapärases võlvkeldris kostitas Roosi Mändmaa publikut efektse performance´iga ja esitles  stiilselt disainitud rõivakomplekti „Joonistatud inimene”.

Madara Kuld Matsini fotoinstallatsioon “Pilvepäevikud” tõi kunstikooli trepi kohale lakke üheksa riigi taevad ning pani inimesed pilvedest mõtlema.

Regina Univer trükkis lõputööks linoollõikes graafiliste lehtede seeria “Minu maailm”, mis väljendas siiralt ja vahetult noore inimese sirutumist oma huvide poole.

Irina Komissarova põnev eksperiment interaktiivse maalitud portreega „Pilk” näitas, kui olulist rolli mängib vaatenurk asjade mõistmisel.

Kõik teosed väärisid komisjonilt kiitust ja lõpetajad Viljandi linna tunnustust.

Viieteistkümnendale lõpuaktusele tõid elevust õhukätlemine ja õhukallistused.Parajas ringis harfihelide saatel peetud tunnistuste ja rabarberilehte jagamine sai pidulik ja pole kahtlustki, et meeldejääv – “nii omapärane ja geniaalne, kohe näha, et kunstikool, olete siin nii loovad”, lausus aktusel Annabeli uhkusest säravate silmadega ema.

Huvitavaid väljakutseid ja õnne meie lõpetajatele, peatse taaskohtumiseni!